Дино Мерлин со голем концерт во Скопје пред Нова година

Популарниот босански пејач, мега музичката ѕвезда, Дино Мерлин пред Нова година доаѓа во Скопје на голем концерт. 

На радост и задоволство на бројните фанови на безвременските хитови на балканскаата ѕвезда, концертот е закажан за на 27 декември во арената „Борис Трајковски“. 

Со оглед дека е миленик на речиси сите гернерациии, интересот кај македонската публика за Дино Мерлин засега е огромен.