Дибиров на инстаграм: Глава горе, РК Вардар

По вчерашниот пораз на европскиот првак Вардар од силниот тим на Кил се чини дека ракометарите не се навикнати на порази. Тие во емотивни објави на социјалните мрежи покажуваат дека се тим на кој не му е сеедно за секој пораз.

Една од тие објави е онаа на Тимур Дибир кој објави црно бела фотографија и напиша „Главата горе, РК Вардар“.  Тој доби десетици илјади лајкови и стотина коментари за поддршка. 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on