Девојка силувана од поранешното момче

Татко на малолетна девојка пријавил дека таа била силувана од нејзиното поранешно момче. 

На 13.03.2022 во 13.00 часот во СВР Скопје, 45-годишен жител на скопско село пријавил дека М.З. од скопско село извршил обљуба врз малолетната ќерка на пријавителот, со која претходно М.З. бил во врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.