Детали за земјотресот кој утрово ги вознемири жителите на Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени по Рихтеровата скала е регистриран утрово во 08 часот и 03 минути денеска во скопското епицентрално подрачје.

Епицентарот на земјотресот, според Европсккиот-медитерански сеизмолошки центар бил на шест километри источно од Скопје, на длабочина од четири километри.

cheap nike free run 5.0