Денеска, сончево и многу топло

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. УВ=9

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22  степени, а дневната температура од 31 до 41 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. УВ=9

Утринската температура ќе достигне до 19 степени, а дневната температура до 39 степени.

До среда ќе се задржи сончево и многу топло време. Ќе биде активирано жолто, а во некои подрачја и портокалово ниво за опасност од високи температури и УВ зрачење. Во среда попладне и во четврток ќе се зголеми облачноста и ќе има локален пороен дожд со грмежи и температурите ќе опаднат.