Денеска облачно време со температура околу 20 степени

Малку сонце, малку облаци утрово го опкружуваат Скопје. Метеоролозите предвидуваат дека денот ќе биде променливо облачен со слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.
Во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд.

Во понеделник ќе има стабилизирање на времето, а од вторник попладне и во следните денови ќе има нови врнежи од дожд.