Денеска облачно и дождливо време, од утре утрински температури под нула

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места ќе има врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови. На планините над 1800 м.н.в. врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната шест до 17 степени. Во Скопје не очекува променливо облачно време со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до  степени. 

Од недела утринските температури ќе се спуштат под нулата.