Денеска нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 денари.