Денес сончево и топло, од утре пораст на температурите

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална  облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се спушти во интервалот од 4 до 10, а највисоката дневна температура ќе достигне од 17 до 27 степени. 

Во Скопје, сончево со мала  до умерена локална и со умерен ветер од со прменлив правец. Утринската температура ќе се спушти  до 9, а највисоката ќе додтигне  од 19 до 25 степени.

Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.