Дали скопјани се лоши возачи?

Министерството за внатрешни работи вчера на територија на град Скопје изрече 212 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 76 санкции, 24 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

-Изречени се 10 мерки за користење мобилен телефон, шест за возење под дејство на алкохол, осум мерки за нерегистрирани возила…, информираат утрово од МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат.