Чупиќ останува во Вардар

Иако се уште нема официјална потврда од стрна на еврпскиот ракометен шампион Вардар, постои потврда дека хрватскиот интернационалец Иван Чипиќ ја продолжиул соработката со „црвено – црните“

Хрватот е еден од најискусните ракометари во македонскиот шампион, а дојде во Скопје во 2016 година од Киелце. Чупиќ има осовено три шампионски титули во Лигата на шампионите, две со Вардар и една со полскиот шампион Киелце.

Вардар го осугура и потписот на Јагуриновски од Металург, а следната недела би требало да се знае иднината на Дибиров, Калараш, Горбок и Дисингер.