Потребни состојки (за околу 10 парчиња):

800g бисквити по желба

100g јаткасти плодови, ситно сечкани

200g шеќер

60g незасладено какао во прав

240ml вода

150g путер

1 лажица екстракт од ванила

120g павлака за шлаг

120g ситно сечкано темно чоколадо

Подготовката научете ја преку видеото: