Четири возила заглавија кај Матка, патниците навреме спасени

Подвозникот кај клучката Матка во близина на бензинската пумпа „Бис Оил“ е поплавен во висина од еден метар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија, повикувајќи се на информација од РЦУК.

Поплавувањето е настаното заради врнежите од дожд и дефект на водоводната мрежа.

Заглавени биле четири возила, а патниците биле извлечени од страна на Бригадата на противпожарна заштита.

На терен се уште работат екипи. 

nike air max 1 sale