Четири девојчиња нападнале малолетничка на Бит Пазар

Синоќа се степале пет девојчиња на подрачје на Бит Пазар.

- На 09.03.2023 во 19.00 часот во СВР Скопје, А.С.(43) од Скопје пријавил дека на 06.03.2023 околу 18.00 часот на подрачјето на Бит Пазар неговата малолетна ќерка била физички нападната од четири малолетнички, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.