Целовечерен шопинг во Ист Гејт Мол на 23 Јуни 2022

Ист Гејт Мол објавува целовечерен шопинг во четврток на 23 Јуни и официјален старт на попустите на колекциите пролет/лето на најреномираните брендови кои се наоѓаат во Ист Гетј Мол со најлуди попусти:

  • групација Индитекс (Zara, Zara Home, Massimo Dutti, Oyscho, Berschka, Stradivarius, Pull and Bear);
  • групација ЛПП (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp и House) и секако не заостануваат и спорт
  • модна авенија (Mango, Patrizia Pepe, Twinset, Liu Jo, Fashion and Friends, XYZ, Armani Exchange, Tommy Hilfiger, Fashion House, City Fashion, Timberland, Оrsay, Springfield, Tom Taylor, Bella)
  • спортски корнер (Sport Vision, Nike, Adidas, Sport Reality, Sport M, Buzz, TAF, Intersport, Underarmour) 

Целовечерниот шопинг, познат во светот како Late Night Shopping трае еден ден и нуди екстра намалени цени, фантастични попусти за најдобрите трговски марки.

Ист Гејт Мол за овој ден, 23 Јуни, ќе има супер забава и освежување за шопингот да биде најзабавен. Подготвени се многу изненадувања а Sport Vision ќе подели 500 ваучери на посетителите кои први ќе дојдат тој ден.

Попустите ќе траат и во следните денови. 

Паркингот е бесплатен.

Само еден ден е #LateNightShopping во @EastGateMall!

Погледнете ја веб страната и социјалните мрежи на Ист Гејт Мол!