Брзо, лесно и вкусно: Бомбици со банана и кокос

СОСТОЈКИ:

200 гр кокос

2 банани

200 гр шеќер во прав

200 гр мелени бисквити

ПОДГОТОВКА:

Бананите се пасираат, па се става и шеќерот и убаво се меша.

Се додава половина кокос и мелени бисквити.

Се прават бомбици и се валкаат во кокос. 

Ако се посни бисквитите и бомиците се посни.

nike air max 1 sale