БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана

Направете нешто поинакво во кујната, супер десерт со хопла и ресана.

СОСТОЈКИ:

400 гр хопла

100 гр шеќер

500 гр ресани

200 гр кокос

100 гр ореви

ПОДГОТОВКА:

Хоплата се мати со шеќерот, се додаваат сите состојки ситно сецкани и кокосот.

Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

cheap nike free run 5.0