Состојки:

2 лажици масло за јадење

1 кромид, исечкан

3 чешниња лук

450g говедско мелено месо

125ml црвено вино

2 лажици доматно пире

30g мелени домати

малку оригано

сол, буковец

800g тортелини

моцарела, пармезан

Начин на подготовка:

1. На загреано масло пропржете го кромидот и лукот и додадете го говедското месо.

2. Откако добро ќе се пропржи додадете ја пастата од домати и црвеното вино.

3. Динстајте некое време па додадете ги мелените домати, ориганото, буковецот и сол.

4. Садот за печење намачкајте го со масло и истурете ги претходно сварените тортелини. Врз тортелините истурете ја готовата смеса и убаво измешајте. Посипете со моцарела и пармезан.

5. Покријте го садот со алуминиумска фолија и печете 25 минути на температура од 350 степени. Декорирајте со босилек.