Брз чизкејк со Нутела, без печење

Комбинирајте ги во едно поимите „Нутела“ и „Чизкеј без печење“... Веројатно веќе почнуваат да ви потекуваат лиги уште од самата помисла на комбинирање на овие два слатки зборови.

Овој едноставен рецепт за чизкејк не само што е едноставен за подготвување, туку е и неверојатно сочен и кремаст благодарение на омилениот чоколаден вкус.

Потребни состојки:

  • 340g или едно пакетче Орео колачи
  • 110g путер
  • 700g Маскарпоне
  • ½ шолја шеќер во прав
  • 200g изматена слатка павлака
  • 2 лажички екстракт од ванила
  • ½ шолја Нутела

Подготовка:

За овој рецепт потребни ќе ви бидат 6 часа за да отстои во фрижидер, за потоа да добиете неверојатно сладок рецепт од кој ќе ви биде благодарен секој што ќе има можност да го проба.