Битолчанец нападнал 19 годишна девојка во кафеана во Скопје

На 26.11.2022 во Полициска станица Центар А.К.(19) од Битола пријавила дека околу 03.40 часот во угостителски објект на подрачје на Центар била физички нападната од П.И.(19) од Битола, кого го познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.