Без вода дел од Автокоманда

Поради уличен дефект денеска ќе бидат дел од жителите на скопската населба Автокоманда, информираат од ЈП Водовод и канализација.

„Ве известуваме дека на ден 07.12.2018г поради дефект на ППХ Ф-80мм на ул.Јани Лукровски бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата Автокоманда(ниска зона). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 до завршување“, се наведува во соопштението.  

nike air max 1 sale