Без готвење и печење: Ролат со банани, плазма и нутела

Вкусен рецепт за кремаст ролат кој лесно се сече. По приготвувањето 2 часа се чува во фрижидер и потоа може да се послужи.  Со нутела, плазма бисквити и банани. 

Потребни состојки:

  • 350 грама мелена плазма
  • 200 грама масло
  • 3 лажици Нутела или друг крем
  • 100 милилитри млеко

Фил:

  • 1 мала банана
  • 200 грама крем сир
  • 1 лажица шеќер во прав
  • 300 милилитри слатка павла
  • 23 банани и 1 лажица нутела