Направете брза, евтина и лесна Кока-Кола торта:

Состојки:

600 гр плазма

250 гр маргарин

200 гр желе

100 гр чоколада

100 гр суво грозје

500 мл кока-кола

200 гр шеќер во прав

200 гр шлаг

Подготовка:

Го матиме маргаринот во сад со шеќерот и додаваме плазма, потоа желе, чоколадо и сувото грозје.

Кока-колата се додава малку по малку, да се соедини.

Се обликува колач и се украсува со шлаг.

Можете да ставите и овошје или друга декорација по желба.