Затоа ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути.

Потребни состојки:

10 крема банани

½ кг ресани

½ кг хопла

Подготовка:

Хоплата се мати и кога ќе се згусне, поголемиот ден се меша со бананите и ресаните. Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата. Па така, имате вкусен десерт за пет минути.

Уживајте!