Автомобил удрил во пешак во Скопје - по незгодата возачот го напуштил местото на настанот

Во 13,20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Сараевска“ патничко моторно возило удрило во пешакот Љ.И.(66) од Скопје.

Возилото по незгодата го напуштило местото на настанот, а Љ.И. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

air max 90 essential sale