Aвтобус на ЈСП се запали вчера во Кисела Вода, за среќа немало патници

Вчераутро околу 06 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, о. Кисела Вода, настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП Скопје.

Автобусот бил управуван од Д.М. (46) од Скопје, во кој го изгаснал пожарот, а во тој момент во возилото немало патници.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.