Апсење во Градски парк во Скопје

На 23.05.2020 во 15.35 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17 годишна малолетничка бидејќи кај неа била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.