Амбасадорката Брнз засука ракави: Погледнете како подготвува ајвар

Американската амбасадорка во земјава, Кејт Мери Брнз одлучи да ги испочитува македонските традиционални обичаи и да подготви ајвар.

„Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна?“, стои во објавата на американската амбасада.