Албанија се тресеше: Земјотрес со јачина од 5,5 степени почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по рихтер е регистриран во 21:15 со епицентар во Албанија. Земјотресот е почувствуван и во Македонија.

Епицентарот на земјотесот е во Драч.