Албанец уапсен на „Деве Баир“

Албанец е упасен на Деве Баир. 

На 20.05.2022 во 19.30 часот на Граничен премин „Деве Баир“, полициски службеници го лишиле И.Н.(55) од Република Албанија.

При контрола во возило „мерцедес“ со албански национални ознаки било констатирано дека возилото е предмет на кривично дело „фалсификување“. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.