77-годишна жена пешак прегазена во Битола

43-годишен битолчанец со „рено“ прегази повозрасна жена-пешак. 

На 02.06.2023 во 15.00 часот било пријавено дека во Битола, на крстосница од ул.„Широк Сокак“ и ул.„11 Октомври“, патничко возило „рено“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Х.Б.(43) од Битола, удрило во пешакот П.Ј.(77) од Битола. Во несреќата П.Ј. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, известија од МВР. 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.