Денес, индустријата за убавина е мултимилионски бизнис. Како што знаеме сите, постојат милион производи и брендови чија цел е да ги разубават луѓето. Но, во својот дом имаме производи кои не се воопшто скапи, а кои се еден од најдобрите избори за здравје и убавина.

Вазелин

 - можете да ја исчистите шминката

 - тој го потпомага растот и обновувањето на трепките

  - одличен е за нега на усните и сувите делови од телото

 - измешајте го со кармин за да направите свое руменило

 - ставете го на врвовите на косата за мека коса

Јаболков оцет

- измијте ја косата со јаболков оцет за да се ослободите од првутот, но и за сјајна коса

 - користете го како тоник за лице пред спиење

  - нанесете го на темните делови од кожата за да ја коригирате хиперпигментацијата

 - пијте го наутро во чаша топла вода за намалување на килограмите

Кокосово масло

- за бричење на нозете и мазна кожа

 - за дезодоранс (измешано со сода бикарбона)

 - за зајакнување на нокти и кутикули

 - за сјајна кожа и коса

 - за чистење на шминката

Лимон

-  за чиста кожа

 - за зголемен имунитет ( во топла вода наутро)

 - за посветла коса

 - за свеж здив

Краставица

- за здрава кожа (направете тоник од краставица)

 -  за меки пети