37 годишна скопјанка добивала закани во просторија од Основен Суд Скопје 1

На 06.11.2019 во 14.00 часот во СВР Скопје, Ј.П.(37) од Скопје пријавила дека на 05.11.2019 околу 13.16 часот во просторија од Основен Суд Скопје 1, ѝ биле упатени закани и кон неа агресивно се однесувале О.Н. и И.Д..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.