29-годишен скопјанец најден на улица со убодна рана

На 08.12.2019 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, бил пронајден В.Н.(29), кој имал убодна рана.

В.Н. бил префрлен во Ургентен центар за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.