22-годишник со бмв прегазил 71-годишна скопјанка

 

На 25.02.2022 во 10.40 часот било пријавено дека на бул.“Мајка Тереза“ патничко моторно возило “бмв 320-д“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.М.(22) од село Горно Количани-скопско удрило во В.Т.(71) од Скопје.

В.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.