Земјотресот предизивика паника кај граѓаните

Силен земјотрес утрово во 6.57 часот го стресе главниот град. Според информациите на Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4.4 степени според европската скала, на длабочина од 2 киометри. Епицентарот на земјотресот бил на 3 километри југоисточно од Скопје.

Силниот потрес буквални ги крена од кревет скопјани и ги извади надвор на улица. Освен бутнати слики и други предмети во домовите, за сега нема информации за штети и повредени.

air max 90 essential sale