Верижен судир во населбата Аеродром

Предмалку се случи верижен судир на булеварот Србија во населбата Аеродром, дознава порталот Скопје1

На социјалните мрежи се пишува дека поради увидот колони возила чекаат за да поминат.

Засега нема информации за повредени и кои се причините за несреќата.