Супер вест за возачите: Големо поевтинување на горивата

Регулаторната Комисија за енергетика со одлука за цените на горивата и овој понеделник, како и секој според новите пресметки.

Од ноќеска на полноќ горивата на бензинските станици во земјава ќе поевтинат за 3, односно за 2,5 денари по литар. 

 „Супер 98“ поевтинува за три денари и ќе се продава по цена од 69,00 денари за литар, а исто толку се намалува и „Супер 95“ и ќе чини 66,50 денари. Цената на дизелот се намалува за 2,5 денари и ќе изнесува 60,00 денари за литар.