Предмалку се случи сообраќајна несреќа во скопски Аеродром, поточно на улицата пред Ред кафе, објави порталот Скопје 24.

Во сообраќајката учествуваше автомобил Голф со скопски регистарски таблички.

За среќа, нема повредени и направена е само материјална штета.