Снежна идила: Најубавите фотографии на Инстаграм од Маврово и Попова Шапка

Иако низ градовите во Македонија се уште нема снег, планините овој период можат да се пофалат со вистинска снежна, зимска идила. 

Љубителите на снегот и на скијањето, секој слободен момент го користат за да ги посетат македонските убавици, а Маврово и Попова Шапка одсекогаш биле идеални за уживање, одмор и рекреација. 

Додека едни се рекреираат во скијањето, други уживаат во прекрасната бела глетка, трети на мир го пијат топлиот чај, секогаш има и такви кои се задолжени за фотографирање на овие места. 

Ние издвоивме неколку фотографии од снежната идила на Маврово и Попова Шапка.

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

@sharoutdoors #popovasapka #backcountryskiing #powderskiing #perfectday #macedonia photo: @domi42.0164

A post shared by Stefan (@dodic.rc2) on

 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

#snow #popovasapka #skiteaching #mountains #freshness #photooftheday #photography

A post shared by Kate Rina (@kbojoska) on

 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sunny start to the new year #hiking #winter #sunny #snow #mountains #outdoors #popovasapka #macedonia

A post shared by Nikola Trifunoski (@caylentor) on