Скопјанец ограбил две продавници, ги оштетил за 120.000 денари

Полицијата поднесе кривична пријава против 45 годишен маж од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил две кривични дела ,,тешка кражба“, со што причинил материјална штета од околу 120.000 денари.

„Пријавениот, првото дело го извршил на 18.11.2018 година околу 17.20 часот во продавница на булеварот Кузман Јосифовски Питу, второто кривично дело истиот ден околу 21.15 часот во продавница на улицата Даме Груев“, соопшти полицијата.

nike air max 1 sale