Скопјанец доби кривична пријава за ограбување на обложувалница

СВР Скопје поднесе кривична пријава против У.Ш.(27) од Скопје поради основано соменвање за сторено „разбојништво“. Тој на 10.09.2019 во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје со закана одзел пари од вработениот.