Силно невреме со пороен дожд го зафати Скопје

Невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати Скопје.

Како што јави УХМР денеска предпладне имавме сончеви периоди, а попладне дожд и грмежи.

Нестабилно со дожд и грмежи ќе биде и во вторник, а веќе од среда се очекува стабилизирање на времето.

cheap nike air max 90