Се запали автомобил на обиколница на клучката кај Сарај

Пред малку гореше автомобил на автопатот кај обиколница.

Имено кај клучка кај Сарај гореше автомобил „Опел“, а на лице место имаше и возило на противпожарната служба, а сообраќајот беше сопрен.

Пожарникарско возило со неколку пожарникари веднаш интервенираше и пожарот беше брзо изгаснат.

Nike Tanjun SE BR Running Shoe Deep Blue 844908-401 P