Самоубиство или не: Пронајдениот мртов маж под мостот во Маџир маало е бугарски државјанин

Под мостот во скопско Маџир маало беше најдено мртво машко тело.

Според информации од МВР станува збор за шеесет и пет годишен маж од соседна Бугарија.

Причината за смртта не е позната но според неофицијални информации се работи за самоубиство. Во текот на денот очекуваме повеќе детални информации од страна на МВР за тоа како настанала смртта на овој бугараски државјанин.

cheap nike air max 90