Пронајден 20-годишникот кој беше пријавен за исчезнат

После три дена потрага, пронајдено е 20-годишното лице кое беше пријавено за исчезнато од неговиот татко по семејна расправија. Тој бил најден во близина на железничката станица во Скопје.

„На 14.03.2019 во утринските часови во близина на железничката станица во Скопје е пронајден и вратен во домот Б.Д.(20) од Скопје, за кој неговиот татко  Ј.Д. (46) на 11.03.2019 во 21.30 часот во Полициската станица Бит Пазар пријави дека се оддалечил од домот“, истакнаа од МВР.

air max 90 essential sale