Посна крем салата со макарони и печурки

Направете посна салата со макарони и туна.

СОСТОЈКИ:

1 кесе макарони

1 конзерва пченка

200 гр. маринирани шампињони

200 гр. посен мајонез

ПОДГОТОВКА:

Се варат тестенините и се цедат, се додаваат печуркитесечени со пченка и туна, па мајонез и зачини. 

Се сече и лади. 

Добар апетит!

cheap nike free run 5.0