Попладнево прегазена жена во Чаир

Попладнево, околу 2.15 часот на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ во скопската населба Чаир е прегазена жена, дознава Сител.

По ударот од возило, жената без знаци на живот останала да лежи на улицата.

Граѓани од околните објекти ја покриле со ќебе во очекување на екипа од Брзата помош да констатира смрт кај жртвата, и полиција да изврши увид.

Идентитетот и возраста на жената ќе ги соопшти полицијата, по завршување на увидот.

nike air max 1 sale