Петмина дилери фатени во еден ден

Петмина мажи од Скопје, на различна возраст се уапсени вчера од скопската полиција под сомнение дека се дека незаконски поседувале наркотици. Првата група составена од четири лица е уапсена на булеварот „Гоце Делчев“. Станува збор за Е.Ж.(41), С.Р.(28), С.И.(41) и А.Ќ.(28). При личен претрес полицајците кај нив пронашле марихуана.

Во Гази Баба пак е уапсен Ј.А.(48) кај кој бил пронајден хероин. Против петмината дилери полицијата денеска најави дека ќе поднесе соодветни кривични пријави.