Оштетени 50 споменици на гробиштата „Камник“

Вчера во 10:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.